Neurovit

Co to jest lek Neurovit i w jakim celu się go stosuje

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
  • Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.
  • Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
  • Należy zwrócić się do farmaceuty, jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.
  • Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
  • Jeśli po upływie 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

 Neurovit zawiera 3 witaminy z grupy B.

 

Witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) wspiera metabolizm węglowodanów. Tiamina, którą wykrywa się w tkankach nerwowych i błonach komórkowych, odgrywa ważną role w tworzeniu substancji pośredniczących (mediatorów) uczestniczących w prawidłowym działaniu komórek nerwowych.

 

Witamina B6 (pirydoksyna) uczestniczy w przemianach (metabolizmie) aminokwasów w tkance nerwowej. Ponadto wpływa na biosyntezę wielu znanych mediatorów takich jak dopamina, adrenalina i noradrenalina.

 

Witamina B1; (cyj anokobalamina) wpływa na metabolizm specyficznych składników komórki (kwasów nukleinowych), a zwłaszcza na metabolizm kwasów tłuszczowych, odgrywających ważną rolę W czynności tkanki nerwowej. Witamina B12 jest niezbędna do prawidłowego wzrostu i podziału komórek.

 

Neurovit jest stosowany we wspomagającym leczeniu schorzeń nerwów obwodowych różnego pochodzenia, takich jak polineuropatia, nerwoból i zapalenie nerwów obwodowych.